SEA Senior Management
Officers
Jeremy Salesin, W-75, Chair
Jessica McWade, Vice Chair & Clerk
Robert Knapp, W-99, Treasurer
Trustees Emeriti
Jake Brown
Rick Burnes
Peter Ellis, PR, C-130
Peter Willauer, PR, W-40
Eric Wolman
George Woodwell, PR, W-44
Trustees
Jeanne Foussard, W-56
Elizabeth Gryska-Rice, S-195
Dick Hawkins, PR, W-155
Sam Howe, W-3
Susan Humphris
Rusty Kellogg
Robert Knapp, W-99
Steve Laster, W-83
Beau Lescott, W-132
Ivan Luke
Linda Maguire
Caleb McClennen, W-144
Phil McKnight
Jessica McWade
Sarah Murdock, W-66
Erin Myers Madeira, W-155
Ken Potter, W-43
Jeremy Salesin, W-75
Onji Scott Price, C-238
Beccah Sparkes, C-183
Willis Wang
Jackie Webb
Ted Wolff, W-79
John Wigglesworth, W-5, ex-officio
Members of the Corporation
Trina Abbott
Rich Armstrong, W-13
Ron Baird
Andy Black, C-107
Danielle Blacklock
Mel Bride
Cynthia Briggs, W-95
Dave Brown
Walter Brown, PR, W-154
Jeremy Bumagin, W-119
Lee Campbell, W-60
Jonathan Cedar, W-179
Rick Chandler, W-7
Pam Clark, C-121
Tom Clark, W-26
Ellen Cost
Will Cramer
John Damon, PR, C-153
Sarah Das, W-129
Bill Dennison, W-33
Bill Duggan, W-35
Susan Farady, W-83
John Gerngross, W-20
Lauren Gilbert, S-190
Doug Goldhirsch, W-48
Ben Gutierrez
Deb Hayes
Jerry Heller
David Higgins, PR, C-140
Emorcia Hill
Chuck Holloway, W-58
Dave Jackson
Meghan Jeans, W-144
Ambrose Jearld
Duby Joslin
Pat Keoughan, W-53
Chris Land
Jeremy Law
Jian Lin, SP, S-242B
Roger Long
Cliff Low, W-22
Ellie Linen Low
Katie Lund, C-121
Steve Macquarrie
Juliette McCullough, S-180
Bart McGuire, PR, C-120
Walter Mitchell, W-16
Lauren Morgens, C-158
Rick Murray, W-71
Leonard Pace, W-178
Lee Parker, PR, C-138
Cheryl Peach
Chris Penn, W-6
George Putnam
Chris Reddy
Ralph Richardson
Paula Rooney
Hal Rose, W-38
Andy Rosenberg W-7
Carl Safina
Toby Seamans
Carolyn Sheild, W-77
Aaron Singh
Stacey Smith, W-153
Jay Sterne
Eric Stoddard, C-137
Dave Stuhlbarg, W-20
Mike Taylor, SP, W-145B
Nanci Tessier
Ashley Tobin
Deb Warner
Riely White, C-231
Charlie Willauer, W-40
Rich Wilson
Stewart Young, SP, C-170B